Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Yaş ve Ehliyet Yılı Koşulları nelerdir?
27 yaşını doldurmuş ve 5 senelik ehliyeti bulunmak
Fiyatlarımıza teslim ücreti dahil midir?
Fiyatlarımıza teslim ücreti dahil değildir.
Araç kiralarken hangi prosedürler uygulanmakta?
Araç kiralayacak olan kişinin kendisine ait kredi kartından 1.000 TL ön provizyon çekilmekte ve 15 gün sonra eğer var ise ek masraflar (HGS/OGS, fazla km, trafik cezası vb.) kesilerek tekrar aynı kredi kartına iade edilmektedir. Bu işlem öncesinde kart sahibinin cep telefonuna gelen onay mesajını onaylamasıyla kişinin kredi puanı “FİNDEKS” internet sitesi üzerinden sorgulanmaktadır. Kredi puanı yetersiz olan kişilere araç kiralaması yapılmamaktadır. (Bu işlem tamamıyla yasal olup, gizlilik anlaşması gereği sorgulama sonucunda oluşan rapor sorgulama yapılan kişi dışında kimseyle paylaşılmayacaktır.)
Kiralama süreleri ve gecikme yaptırımları nelerdir?
Aracın iadesi sırasında, kiralama saatinden 6 saate kadar olan gecikmelerde günlük kira bedelinin yarısı, 6 saati aşan gecikmelerde günlük kira bedeli kadar ödeme tahsil edilmektedir.
HGS/OGS kullanımı nasıl ödenmekte, aracı teslim ederken yakıt durumu ne olmalı, trafik cezası gelmesi halinde ne olur?
HGS kullanım ücretleri kişinin ön provizyonundan veya nakit olarak tercihe göre tahsil edilmektedir.
Ön provizyon 3 günün ardından kaldırılmaktadır.
Kilometre sınırı var mı?
Günlük kilometre limiti 200 kilometredir. Kilometre aşımı halinde, kilometre başına 0,35 kuruş ücret yansıtılır. Aylık kiralamalarda kilometre limiti 4.000 kilometre ile sınırlıdır. Aşım halinde aynı prosedür geçerlidir.